"et cognoscetis veritatem, et veritas liberabit vos" J (8,32)sobota, 27 lutego 2010

Gnejs

Skała pochodzenia metamorficznego. W klimacie umiarkowanym z jej zwietrzeliny powstają dość żyzne gleby brunatnoziemne. Poziom próchniczy jest wyraźnie wykształcony, co pozwala na stworzenie korzystnych warunków dla rozwoju systemu korzeniowego roślin.

;)

6 komentarzy:

 1. W celu wyjaśnienia powyższego wpisu odsyłam do Łk 8,13.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe... :D Chociaż rozumiem, że trudne. Ale nie można się dawać i pozwalać się zakorzeniać Słowu i wierze.

  OdpowiedzUsuń
 3. ale dlaczego akurat gnejs?
  ja też często jestem jak taka skała, ale wiesz, wspaniałe jest to, że mimo wszystko, Bóg jednak sieje na tą skałę, bo ma tak wielką cierpliwość że i na niej w końcu coś wyrośnie. bo kto normalny sieje na skale, mając nadzieję na plon? tylko Bóg:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pan uczy cierpliwosci:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gnejs dlatego, że nie wiadomo tak naprawdę jaka to skała, bo wapień czy piaskowiec mają dość charakterystyczną strukturę. Gnejs ulega przeobrażeniu, dzięki otoczeniu w jakim się znajduje. Jeśli wokół nas mamy coraz więcej osób, które nie boją się mówić, czy pisać o Bogu, do tego mówią mądrze i zarażają nas miłością do Jezusa, to się przeobrażamy. Nie mówię o tym, że z dnia na dzień stajemy się „żyzną glebą”. Nie. Sam fakt, że się przeobrażamy też nie wystarczy. Sami nie damy rady. Ktoś musi jeszcze rzucić nasiona.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe porównanie, choć nie ciekawie kojarzy mi się z geografią :P
  Ściskam ;)

  OdpowiedzUsuń